nalyzwach.pl
nalyzwach.pl

Jak zrobić postępy

Przedstawiamy kilka praktycznych porad, jak zrobić postępy na łyżwach figurowych:

    1. Ustal cel

Ustalenie celu do którego będziemy dążyć w sezonie to jeden z kluczowych elementów poprawienia własnych umiejętności. Wybierajmy cele, które jesteśmy w stanie zrealizować i stosujmy zasadę małych kroków.

    1. Bierz udział w zawodach sportowych

Nie ma nic lepszego aby uczynić postęp niż skuteczna motywacja rywalizacją. Podpatrywanie zawodników bardziej doświadczonych od nas, zawsze wpływa korzystnie na zawodników. Jedynie w taki sposób można zauważyć jak dużo jeszcze nam brakuje do najlepszych i ile musimy poświęcić pracy.

    1. Bierz udział w zajęciach poza lodowiskiem (ćwiczenia na sucho)

Wiele szkółek łyżwiarstwa oprócz zajęć praktycznych na lodowisku ćwiczy na salach, gdzie na sucho wizualizują elementy. Warto brać udział w takich zajęciach, aby wyrobić prawidłowe odruchy. Zawodnicy, którzy biorą udział w takich zajęciach twierdzą, że taka nauka pozwala im na szybsze wykonanie prawidłowych elementów na lodowisku.

  1. Zwiększ liczbę treningów

Dodaj jeden dzień więcej treningu w tygodniu, a zobaczysz, że zrobisz postępu dużo szybciej. Jeżeli nie jesteś w stanie wygospodarować kolejnego dnia na trening, spróbuj trenować chociaż godzinę dłużej.

  1. Zapisz się do szkoły baletowej

Jeżeli myślisz na poważnie nad łyżwiarstwem figurowym warto zapisać się do szkoły baletowej.  Podczas zajęć będziesz uczestniczył w rozciąganiu ciała, poprawieniu technik wyskoku, a także zwiększysz siłę. To dlatego tak wielu łyżwiarzy figurowych trenuje także gimnastykę artystyczną. Wszystko czego nauczysz się podczas zajęć baletu przyda się na lodowisku.

  1. Stosuj odpowiednią dietę

W każdym sporcie jednym z ważniejszych elementów na który kładzie się nacisk jest stosowanie odpowiedniej diety. Właściwy dobór diety nie tylko pozwala utrzymywać twoje ciało w dobrej formie, ale także sprawia, że organizm odpowiednio się regeneruje.