nalyzwach.pl
nalyzwach.pl

Trening

Trening hokeja na lodzie zasadniczo dzielony jest na dwie części, w których doskonalone są umiejętności techniczne prowadzenia kija hokejowego, oraz trening jazdy na łyżwach.

Podczas „treningu kija”, trener zwraca uwagę na technikę posługiwania się kijem hokejowym. Ćwiczone są strzały na bramkę, prowadzenie krążka, podania, obronę podczas prowadzenia krążka i inne aspekty techniczne. Warto także w miarę możliwości trenować z różnymi kijami, aby wybrać najbardziej odpowiedni dla konkretnej osoby.

Doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach to podstawowy element każdego treningu hokejowego, zawodnicy ćwiczą zwroty, doskonalą umiejętności hamowania, ćwiczone są także scenariusze obrony i ataku na bramki.

Oprócz doskonalenia umiejętności na lodzie warto pamiętać o przygotowaniu fizycznym. W okresie poza-sezonowym należy skupić się na przygotowaniu odpowiedniej formy na siłowni. Warto skupić się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, w tym szczególnie: wzmacniających mięśnie nóg oraz zwiększające siłę. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom nie tylko poprawimy siłę, która przekłada się na mocniejszej pracy z kijem, ale także możemy zwiększyć naszą szybkość.