nalyzwach.pl
nalyzwach.pl

Pierwsze kroki na łyżwach

Skoro się tutaj znalazłeś, planujesz pewnie postawić swoje pierwsze kroki na łyżwach. W tym dziale znajdziesz mini poradnik jak najlepiej zacząć swoją przygodę z łyżwami, musisz też pamiętać, że nikt za Ciebie nie nauczy się jeździć a tylko konsekwentna nauka pozwoli Ci dobrze opanować tą technikę.

Ważne, żeby stawiać sobie kolejne kroki. Wchodząc na lodowisko postanów sobie „Dzisiaj nauczę się hamowania”, „Dzisiaj będę jeździł lepiej niż ostatnio”. Uwierz ,taka postawa naprawdę pomaga w osiąganiu celu.

Poproś znajomego, aby pokazał Ci jak się poruszać, lekko ugnij nogi
– to ważne, sporo początkujących osób nie przemieszcza środka ciężkości, w konsekwencji ciężko im złapać równowagę.
Zaczynając swoją przygodę z łyżwiarstwem pamiętaj o odpowiednim naostrzeniu łyżew,
dobrze naostrzone łyżwy spowodują, że twoje nogi nie będą przesuwały się na boki. Nie bój się wejść na taflę lodowiska pierwszy raz, wywrotki zdarzają się nawet doświadczonym łyżwiarzom a na pewno nikt z Ciebie nie będzie się śmiał – ponieważ każdy kiedyś zaczynał uczyć się jeździć, tak jak ty teraz !

Jeżeli jeździłeś już kiedyś na łyżworolkach z pewnością będzie Ci łatwiej opanować technikę jazdy na łyżwach. Z doświadczenia wiem, że takie osoby już po kilku godzinach całkiem nieźle sobie radzą na ślizgawce.

Warto pamiętać też odpowiednim zabezpieczeniu ciała przed kontuzjami, wchodząc pierwszy raz, pomyśl nad ochraniaczami i kaskiem. Przydadzą się nam też rękawiczki , w niektórych miejscach wymaga tego nawet regulamin. Wybierając się na lodowisko popatrz jakim sprzętem dysponuje wypożyczalnia łyżew, czy na miejscu można naostrzyć łyżwy i czy w trakcie ślizgawek wyznaczane jest specjalne miejsce dla początkujących osób.

Warto zwrócić uwagę na jakość wypożyczanych łyżew oraz czy wypożyczalnia dysponuje co najmniej dwoma typami łyżew (tzw. Hokejówkami i figurówkami) Szczególnie na mniejszych lodowiskach można spotkać się z wypożyczaniem łyżew starych i niewygodnych. Cena wypożyczenia łyżew to ok. 5zł. Natomiast cena ślizgawki (1 godz.) waha się znacząco, zazwyczaj w zależności od przygotowania tafli lodowiska i jej rozmiaru. Na lodowisko możemy wejść już od ok. 4zł, najdroższą cenę zapłacimy zazwyczaj na profesjonalnych, krytych lodowiskach, ceny zaczynają się tutaj od ok. 10 zł. Tańsze ceny możemy uzyskać oczywiście wykupując karnety.